Борозан беснееше и пцуеше во Фленсбург, тренерот Милошевиќ го седна на клупа (ВИДЕО)

На последниот натпревар во групната фаза од Лигата на Европа, црногорскиот Ловќен загуби кај фаворитот Фленсбург со 42-19.

На крајот беше 23 разлика, а уште на стартот по три минути игра се распадна играта на црногорскиот првак, кога Вуко Борозан ги загуби нервите.

Тренерот Перо Милошевиќ веднаш повика тајм-аут. Не поради водството од 3-0 за доамшните, туку поради реакцијата на првата ѕвезда Вуко Борозан, кој не се врати во одбрана, ги ширеше рацете и пцуеше.

„Зошто ги шириш рацете и пцуеш? Земав тајм-аут за да објасниш, ама батали…“ кажа екс тренерот на Вардар и го седна поранешниот играч на „црвено-црните“ на клупа до крајот.

Сигурно дека и со Борозан на терен и без него, Ловќен ќе доживееше убедлив пораз, но тренерот Милошевиќ му покажа кој е главен.

„Вуко жестоко му приговори на еден од соиграчите, викнав тајм-аут и го прашав зошто, но тоа ќе го решиме. За тоа ќе зборуваме подоцна, знам со кого. Наместо него шанса доби Бакиќ и ја искористи“, кажа Милошевиќ после мечот.

Погледнете…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија на тежок испит против силната Шпанија

Женската сениорска репрезентација на Македонија денеска им се...

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...