Дневен хороскоп за 30 август 2023

ОВЕН

Потрудете се денес да покажете искрена емпатија кон вашиот ближен. Некој ќе дојде кај вас за совет, а вие нема да можете да го дадете ако не знаете што е тоа. Понекогаш е подобро да слушате некого, отколку да глумите сочувство додека кимнувате со главата и го тапкате по рамо како соучесништво. Помогнете, ќе ви се врати.

БИК

Медијаторите се исклучително важни, а вашата одговорност денес ќе биде токму тоа – посредување. Тие ќе дојдат кај вас со проблем, а вашата способност објективно да ги гледате двете страни ќе биде од голема важност. Само внимавајте додека го изнесувате вашето мислење, бидејќи и најмала необјективност ќе биде казнета.

БЛИЗНАЦИ

Во последно време сте навистина склони кон трошење и потклекнување на импулсите, но денес е вистинскиот ден да свртите нов лист. Наместо да ги трошите, тргнете ги парите на страна бидејќи за неколку недели ќе ви се укаже одлична можност за која ќе бидат потребни токму тие пари. Доволно е да одвојувате минимална количина секоја недела и ќе бидете изненадени од резултатите кога ќе дојде време.

РАК

Ќе бидете расположени да се ставите во центарот на вниманието и да бидете забележани. Кога изгледате добро, се чувствувате добро, па затоа денес посветете време на вашиот тоалет и шминка пред да излезете од дома. И погрижете се да добиете кредит за вашата работа, а не да дозволите некој друг да ја преземе.

ЛАВ

Предупредување за големо его! Вистинските пријатели постојат за да ви го кажат она што треба да го слушнете, а не она што сакате да ви го кажат. Тоа е нивната големина, па проверете го вашето его и размислете што ви посочуваат пријателите. Советите што ви ги дале може да бидат исклучително важни, не ги игнорирајте.

ДЕВИЦА

Држете се подалеку од мразителите, драга чувствителна Девица. Колку луѓе имаат толку многу темперамент, па зошто секогаш ги земате предвид најнегативните? Критиката е во ред кога е добронамерна и значајна, но понекогаш е наменета само да ве урне. Не наседнувајте и на додворувања, секогаш се кажуваат со задна намера.

ВАГА

Понекогаш има моменти кога тимската работа не функционира и една личност треба да ги повлече сите конци. Денеска коцките паднаа на вашиот број и време е да ги засукате ракавите и да ја преземете лидерската позиција. Само внимавајте, не се занесувајте од оваа привремена состојба, не ги земајте напорите на другите здраво за готово.

СКОРПИЈА

Денес, кога Месечината е во вашата деветта куќа, нема филтри за вас, во ниту една смисла. Сепак, тој ваш огнен темперамент ќе мора да го држите под контрола, драга Шкорпија. Не донесувајте судови одеднаш, пред да се уверите себеси во сите околности на некој настан и чувствата на личноста на која ја осудувате.

СТРЕЛЕЦ

Денеска не ја заборавајте изреката дека сè има цена. Понекогаш таа цена не е видлива, па ни материјална, а таквите цени обично се највисоки. Затоа, ако добиете дарежлива понуда, размислете добро што носи и што може да се побара за возврат. Внимавај.

ЈАРЕЦ

Важно е да изградите односи со вашите колеги или соработници, но нема да можете да ги освоите сите. Ќе треба да се посветите на овие врски и да ги градите една по една, само на овој начин ќе можете да се поврзете со сите и да создадете добри услови за тимска работа. Не бидете огорчени ако не успее првиот пат, сè ќе излезе.

ВОДОЛИЈА

Работите напорно? Наместо да трошите толку многу енергија, попаметно е подобро да се организирате. Денес е вистинскиот ден за ваков потфат, да си поедноставите се и да си олесните. Од друга страна, не правете никакви долгорочни планови бидејќи важи старата поговорка: „Водолија планира, небото се смее“.

РИБА

Не мора да страдате во тишина. Понекогаш е навистина важно да им кажете на луѓето околу вас колку ви е важно некое прашање или колку одредена ситуација ви пречи. Луѓето не можат да погодат како се чувствувате, само треба да им кажете. После тоа, работите ќе почнат да се подобруваат, заедно со вашето расположение.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

СП младинки: Познати се осум учесници во главната фаза

Денеска на Светското првенство во Македонија беа одиграни...

Трикратниот освојувач на ЛШ ќе игра и на 37 години

Поранешниот репрезентативец на Германија, Тобијас Рајхман, ова лето...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...