Несторовски потпиша за Асколи – METRO.mk

Илија Несторовски стана слободен конечно стави потпис на договор со тимот на Асколи.

Италијанскиот клуб кој се натпреварува во Серија Б вечерва и официјално потврди дека Македонецот стави потпис на двегодишен договор, a нашиот напаѓач веќе позираше со новите обележја и со претседателот на клубот.

Потпиша две годишен договор со овој тим, и останува во Италија, иако се шпекулираше дека може да замине дури и во Бразил.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ