Дневен хороскоп за вторник, 29-ти август 2023-та

ОВЕН
Ќе се занимавате со деловни и решавање на личните работи. Ако се чувствувате омаловажено или иритирано од нечие однесување, запрашајте се дали сте доволно објективни и фер со него. Еден дел од вашите намери ќе се остварат денеска, за другите мора да продолжите да работите, потпирајќи се најмногу на себеси.

БИК
Среќата ќе биде со вас, но не одете во крајности. Бидете разумни за да не се разочарате. Исполнетата желба ве исполнува со радост. Животот ќе ви се насмевне со својот шарм. Бидете добри и ќе најдете добро. Лесно ќе воспоставите контакти и ќе ги запознаете луѓето што ви се потребни.

БЛИЗНАЦИ
Итните обврски ќе ви ги променат плановите за денеска. Без да губите непотребно време, ќе се фатите за работата, и подобро отколку да кукате и да се каете потоа. Односот со личност кон која исто така не сте рамнодушни напредува, но треба да бидете внимателни. Не разголувајте си ја душата докрај за да не ги злоупотребуваат вашите чувства.

РАК
Промените ќе влезат позначајно во вашиот живот, но за добро. Целите што си ги поставувате го поттикнуваат вашиот дух и ви даваат сила да се соочите со предизвиците на патот. Свесни сте дека ќе има потешкотии, но кој може да ве спречи. Придобивка за домот или за вас лично ќе го подобри вашето расположение.

ЛАВ
Можете да си дозволите повеќе екстраваганција за вашите најблиски без да се грижите дека вашиот буџет ќе настрада. Ви претстои продлабочување на врската, но размислете за вашето однесување, не одејќи во крајности. Вашиот заеднички пат бара компромиси, дали сте подготвени за нив? Вашата личност ќе стане интересна и за други од спротивниот пол.

ДЕВИЦА
Ќе бидете возбудени од развојот на прашање што ве интересира и прагматично ќе ја следите логиката на настаните. Верувајќи во своите способности и слушајќи го разумот, ќе постигнете повеќе, од што корист ќе имаат и вашите најблиски. Ќе одвоите време за нив, без оглед на напорниот распоред денеска. Слобода од нечија зависност, финансиска или интимна.

ВАГА
Вашите навремени одговори ќе направат да се чувствувате добро за себе. Измамете ги вашите конкуренти да мислат дека она што го правите не ги дава посакуваните резултати. На овој начин ќе го зголемите вашето водство. Некои од вас ќе го посветат своето време на образовни активности. Некои, пак, ќе бидат возбудени од интимните активности.

ШКОРПИЈА
Денот е пријатен и работата денеска нема да ви изгледа тешка. Ќе имате средби со луѓе кои се свесни за вашите проекти и чија компанија тешко дека ќе биде оптоварена. Доброто разбирање ќе се покаже како многу неопходно во иднина и од оваа гледна точка денешниот ден е навистина плоден. Не го занемарувајте вашето семејство.

СТРЕЛЕЦ
Со цел вашите работи да се развиваат систематски и да течат без проблеми, координирајте ги вашите постапки со луѓето со кои работите. Направете го тоа ако сте убедени дека тоа е најразумната опција. Ќе ја имате потребната поддршка за да ги постигнете вашите цели. На некои од вас им претстои патување.

ЈАРЕЦ
Ќе го свртите во ваша корист исходот од несаканиот развој на настаните, за што сте и самите виновни. Она што ве смирува е тоа што имате позитивен став кон сите околу вас, а тоа ќе ви помогне не само во размислувањето, туку и во односите со нив. За трговците денот ќе донесе добри реализации и на крајот од денот ќе остварите профит.

ВОДОЛИЈА
Денеска ќе се соочувате со различни потешкотии, што е ризик да се откажете од дел од вашите намери. Сепак, не треба да дозволите ова да се случи, бидејќи шансите се на ваша страна и треба да го искористите максимумот од нив. Импресионирани сте од работата на колегата, бидете сигурни дека можете многу да научите од него. На личен план, потребна ви е промена.

РИБИ
Ве очекува динамичен и интересен ден. Енергијата ви е неисцрпна, како и желбата да постигнете нешто на што работевте некое време. Советите што ќе ви ги дадат партнерите ќе се покажат како разумни и можно е да направите одредени прилагодувања во вашите постапки под нивно влијание. Магнетски ве привлекува личност од спротивниот пол.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ѓорѓиевска: На ЕП да покажеме дека македонскиот ракомет се враќа на високо ниво

Женската репрезентација на Македонија ќе игра против Унгарија,...

Магдебург го бара Вулф, ама ќе треба да го „одврзе ќесето“

Германскиот Магдебург е заинтересиран во своите редови да...

Цирар: Покажавме дека може да се надигруваме со Еурофарм Пелистер

После победата над Струга во „Езерското дерби“, ракометарите...

Ред партиски митинзи – ред работнички протести, министрите каде одат почесто?

Изборната кампања зоврива, но зовриваат и проблемите на граѓаните....