Играше за Охрид, сега ја засили амбициозната Црвена Ѕвезда

Српскиот суперлигаш Црвенa Ѕвезда за новата сезона е решена да биде вистински конкурент на Војводина, Металопластика, Партизан…на домашна сцена.

Иако тимот претрпе промени во однос на минатата сезона, сепак, клубот од Белград создаде квалитетен ростер и се очекува да се вмеша во борбата за титулата.

Ново засилување во Црвена Ѕвезда е Никола Грубиќ, кој последниот ангажман го имаше во Луксембург. Десниот бек во својата интернационална кариера има настапувано и во Македонија, минатата сезона краток период беше дел од тимот на Охрид.

Во Црвена Ѕвезда освен Никола Радовановиќ и Немања Ѓурашковиќ, кои настапуваа за Куманово, односно Скопје, пристигнаа и Борислав Утра од Динамо Панчево, Александар Павловиќ од Дубочица, Милош Ковачевиќ од Зрењанин и Никола Јелисиќ од Славија – Источно Сараево.

Црвена Ѕвезда во изминатата сезона во српскиот шампионат заврши на 7. позиција на табелата и не успеа да обезбеди настап во плеј-оф фазата.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...