Долдуров почнува тренерска кариера, Радовиш ќе им даде шанса на уште тројца млади ракометари

Тимот на Радовиш полека го комплетира играчкиот кадар за претстојната сезона во Првата лига.

Управата на клубот посакува експресно враќање во елитата, а за таа цел веќе ангажираше неколку засилувања.

Поранешниот играч на Радовиш, Александар Долдуров, кој минатата сезона ја заврши кариерата, ќе му биде асистент на тренерот Љупче Мијалов.

Радовишани вратија во составот тројца млади ракометари – крилата Костадин Ѓоргиев и Филип Димов, како и бекот Јован Ѓоргиев.

Во следниот период треба да биде потврден системот на натпреварување во Првата лига и бројот на екипите што ќе играат.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...