ОХРИД 2023: Натпреварите од турнирот „Крсте Андоновски Усташ“ со преноси и снимки на МТВ

Од 23 до 26 август, тимот на Охрид ќе биде домаќин на второто издание на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“.

Осум екипи ќе се борат за трофејот покрај езерото, а натпреварите ќе се играат во утринските и вечерните термини.

Планирани се преноси на You Tube од сите натпревари, а дел од дерби средбите ќе одат во преноси и снимки на националната телевизија МТВ.

СРЦ „Билјанини Извори“ ќе биде домаќин на четири домашни екипи – Охрид, Бутел Скопје, Голден Арт и Еурофарм Пелистер, како и четири странски – Бешикташ, Олимпијакос, Металопластика и Татран Прешов.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...

Пролет го донесе пивотот Стојчевиќ, Василевски потпиша нов договор

Тимот на Пролет го комплетираше првиот трансфер во...