Еурофарм Пелистер со минимален пораз од Партизан

Македонскиот првак Еурофарм Пелистер загуби на пријателскиот натпревар кај српскиот Партизан со минимални 31-30.

Ова беше втор контролен натпревар за битолчани во подготвителниот период пред стартот на новата сезона.

Еурофарм Пелистер по дуелот во Белград продолжува во босанскиот град Добој, каде што ќе игра на ТВ турнирот на шампионите од 14 до 18 август.

Пред официјалните натпревари, битолчани ќе бидат дел и од меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“ од 23 до 26 август.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...

Пролет го донесе пивотот Стојчевиќ, Василевски потпиша нов договор

Тимот на Пролет го комплетираше првиот трансфер во...