ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Завршен ден на Европското и Светското кадетско првенство

Денес на Светското кадетско првенство во машка конкуренција и на Европското кадетско првенство во женска конкуренција ќе се одиграат финалилните дуели.

На Светското првенство во Хрватска за златото ќе се борат репрезентациите на Шпанија и Данска, додека домашната селекција со почеток од 17:30 часот ќе се соочи со Египет во дуел за бронзата.

За 5 место ќе играат Германија и Португалија, а репрезентациите на Фарски Острови и Норвешка ќе имаат дуел за 7. позиција.

Во финалето на Европското кадетско првенство ќе ги гледаме Данска и Франција. За бронзениот медал на кадетскиот континентален собир ќе ги гледаме Хрватска и Германија.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Чаневски одличен, Макаби Ришон од второ место во полуфиналето на плеј-оф

Израелскиот шампион Макаби Ришон Ле Зион, каде што...

Митревски „спушти ролетна“, Порто ја надигра Бенфика на Талески

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски ја продолжи одличната...