Пелистер означи старт на подготовките за новата сезона (ФОТО)

Тимот на Пелистер ги започна подготовките за новата сезона, во која главната цел ќе биде пласман во плеј-оф фазата.

Како што е познато, ново име во таборот на Пелистер е кадетската репрезентативка Дона Маркоска, која настапи на Европското првенство во Црна Гора, како и довчерашната членка на Деспина, Ангела Камческа.

Во битолскиот тим остануваат младинските репрезентативки Кристина Наумовска и Ана Марија Талева, како и Моника Босилковска, Наталија Дишковска, Сандра Корлевска, така што тренерот Адријано Котевски и во новата натпреварувачка сезона ќе има квалитетен тим за надигрување и уште еден пласман во плеј-оф натпреварувањето.

Наскоро треба да бидат промовирани неколку засилувања, со кои битолскиот тим би бил поконкурентен на домашна сцена.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Дневен хороскоп за петок, 22-ри септември 2023-та

ОВЕНВашата увереност во сè што правите предизвикува почит и...

Денеска сончево, со натпросечни температури

Сончево и топло време денеска со мала до умерена...