Еурофарм Пелистер тргна со пораз на турнирот во Добој

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер со пораз го започна настапот на ТВ турнирот на шампионите во босанскиот град Добој.

Египетскиот првак Ал Ахли славеше против битолчани со 34-23, откако и на полувремето имаше предност од четири гола, 15-11.

Во вториот натпревар од групата на македонскиот првак, францускиот Монпелје немаше проблеми против Слога Добој и победи со 44-20.

Во првиот меч од групата А, Барса ја надигра Војводина и славеше со десет гола, 39-29, додека допрва ќе играат Загреб и Целје.

Утре Еурофарм Пелистер ќе игра против домаќинот Слога Добој од 15:30 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...