Гледајте ВО ЖИВО: Франција – Македонија (ЛИНК)

Женската кадетска репрезентација на Македонија денес на Европското првенство во Црна Гора ќе го одигра последниот дуел во рамки од групната фаза.

Ривал на Македонија ќе биде репрезентацијата на Франција, која е еден од фаворитите за освојување на златото.

Во досегашниот тек од натпреварувањето, кадетките на Македонија беа поразени од Романија и Унгарија, додека Франција против истите репрезентации запиша победа.

Натпреварот меѓу Франција и Македонија се игра во спортскиот центар „Морача“ со почеток во 20:15 часот, а може да го гледате ТУКА.

*линкот на ЕХФ ТВ работи со регистрација во неколку чекори.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...

Колумна: Мицкоски Versus Мицотакис – OhridNews

Абре таман сиромајот се фати на орото одма се...