Гледајте ВО ЖИВО: Норвешка – Македонија (ЛИНК)

Кадетките на Македонија на Европското првенство во Црна Гора ќе разигруваат за пласман од 9 до 16 место, откако беа убедливо поразени од Романија, Унгарија и Франција во рамки од групната фаза.

Ракометарките на Кристијан Грчевски за прв ривал во разигрувањето за пласман ја имаат репрезентацијата на Норвешка, која потфрли во првиот дел од кадетскиот континентален собир и не успеа да се пласира меѓу најдобрите осум репрезентации.

Македонија со евентуална победа над Норвешка ќе има големи шанси да се избори за што е можно подобар пласман на Европското првенство во Црна Гора.

Денешниот дуел меѓу Норвешка и Македонија ќе стартува со почеток од 13:30 часот, а може да го гледате ТУКА.

*линкот на ЕХФ ТВ работи со регистрација во неколку чекори.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...