Гледајте ВО ЖИВО: Португалија – Македонија (ЛИНК)

Кадетките на Македонија денес на Европското првенство во Црна Гора ќе атакуваат на првата победа.

Македонија за следен ривал во разигрувањето за пласман од 9 до 16 место ја има репрезентацијата на Португалија.

Без разлика на исходот од овој дуел, двете репрезентации ќе разигруваат за пласман од 13 до 16 место, односно ќе се обидат да го избегнат дното.

Ракометарките на Македонија во досегашниот тек од натпреварувањето претрпеа четири порази.

Натпреварот меѓу Македонија и Португалија ќе стартува со почеток од 13:30 часот, а може да го гледате ТУКА.

*линкот на ЕХФ ТВ работи со регистрација во неколку чекори.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија на тежок испит против силната Шпанија

Женската сениорска репрезентација на Македонија денеска им се...

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...