Гледајте ВО ЖИВО: Романија – Македонија (ЛИНК)

Женската кадетска репрезентација на Македонија денес на Европското првенство во Црна Гора ќе се соочи со селекцијата на Романија.

Ракометарките на Македонија на кадетскиот континентален собир за ривали ги имаат уште Унгарија и Франција во рамки од групата Д.

Најдобрите две репрезентации ќе продолжат да се натпреваруваат во следната фаза.

Дуелот меѓу Романија и Македонија ќе стартува со почеток од 15:45 часот, а може да го гледате ТУКА.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Малолетник се здобил со тешки телесни повреди, паднал со „хамачи“

Малолетник од Кичево кој управувал мотор „хамачи“ паднал на...

Никој досега не успеал да ѕирне во погоните каде што се прави „Нутела“

Слатките по кои цел свет „полуде“ се дело на...

Крунисани шампионките: Ѓорче му даде 43 гола на Астибо

Ракометарките на Ѓорче Петров одиграа уште еден рутински...

Нетфликс ќе снима филм за Јелена Карлеуша

Една од најголемите српски ѕвезди Јелена Карлеуша ќе зборува...