Ванковска: Полицијата во Крушево ги чуваше политичарите од народот

Професорката Билјана Ванковска обвини дека имало зголемено полициско присуство во Крушево за време на прославата на Илинден.

– Крушевчани нека ви кажат ако не ми верувате. Деновиве во Крушево имаше повеќе полиција (аскер!?) од кога било порано. Дури и третманот на нас, гостите, беше индикативен. Полицијата беше таму да ги чува политичарите – од народот. Таква грубост и дрскост досега не сум видела, вели професорката.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...