Крстаноски пред преселба во Вардар Неготино

Левиот бек Христијан Крстаноски во новата сезона најверојатно ќе ги брани боите на Вардар Неготино.

Тој се споменуваше како можно засилување за неговиот матичен клуб Струга, но тој трансфер не се реализираше.

Крстаноски минатата сезона ја мина во тимот на Куманово, каде соработуваше со Игор Котевски, а сега одново двајца ќе имаат шанса да работат заедно во Неготино.

Неготинци претходно го договорија десното крило Александар Кериќ, а деновиве се очекува да ги потврдат и другите засилувања.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...