Крстаноски пред преселба во Вардар Неготино

Левиот бек Христијан Крстаноски во новата сезона најверојатно ќе ги брани боите на Вардар Неготино.

Тој се споменуваше како можно засилување за неговиот матичен клуб Струга, но тој трансфер не се реализираше.

Крстаноски минатата сезона ја мина во тимот на Куманово, каде соработуваше со Игор Котевски, а сега одново двајца ќе имаат шанса да работат заедно во Неготино.

Неготинци претходно го договорија десното крило Александар Кериќ, а деновиве се очекува да ги потврдат и другите засилувања.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...

Пролет го донесе пивотот Стојчевиќ, Василевски потпиша нов договор

Тимот на Пролет го комплетираше првиот трансфер во...