Крунисани шампионките: Ѓорче му даде 43 гола на Астибо

Ракометарките на Ѓорче Петров одиграа уште еден рутински натпревар во Женската лига и го совладаа составот на Астибо со 43:19.

Поведоа избраничките на Симе Симовски со 9-0 и веќе беше јасно каков натпревар ќе гледаме до крајот.

До паузата домаќинките ја задржаа предноста, а сите гостински грешки беа казнувани со лесни погодоци од контранапади.

Во второто полувреме шанса за настап добија сите ракометарки од двата тима и немаше никакви промени во поглед на резултатот.

По овој натпревар, Ѓорче Петров ја доби титулата во Женската лига, трета по ред, а ќе остане да го одигра уште дуелот со Вардар утре од 13:00 часот, но тој нема значење.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...