Кузмановски во одлична форма, Вецлар го победи данскиот Морс

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски продолжува да игра во одлична форма пред стартот на сезоната.

Вецлар со триумф го започна настапот на „Линден Купот“, откако славеше против данскиот Морс со 31-24.

На полувремето, тимот во кој асистент тренер е Филип Миркуловски, имаше четири голови предност.

Кузмановски, кој беше најдобар стрелец на „Вартбург Купот“, против Морс постигна четири погодоци, со кој беше втор стрелец во тимот.

Денеска и утре Вецлар го очекуваат натпревари против Хутенберг и Бергишер.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

📷Војводина си направи малер – предвреме „прослави“ трофеј

Тимот на Партизан ја шокираше Војводина и го освои...

Хансен се враќа на терените – ќе биде спремен за двомечот со Веспрем

Легендарниот дански репрезентативец Микел Хансен моментално отсуствува од...