„Лавот“ е најопасен кога е ранет, Брегалница „чалами“ во ПМФЛ – Екипа

„Лавот“ е најопасен кога е ранет, Брегалница „чалами“ во ПМФЛ – Екипа

Во насока на засилена промоција на фудбалската игра на домашната сцена, ЕКИПА со избор на најдобрите од секоја рунда натпревари од ПМФЛ. Покрај тимот на колото и најдобриот играч, ќе се обидеме да ви ги доближиме и сите најинтересни моменти од секое коло, низ една рекапитулација на настаните.

==========================================================================================================================

ТИМ НА 23. КОЛО

Македонија Ѓорче Петров е единствениот тим сезонава кој знае како се игра против неверојатната Струга Трим и Лум. Иако останаа без тренерот Муарем Бајрами пред неделниот меч тие успеаја да извадат реми на секогаш тешкото гостување во Струга (0-0) и со тоа уште еднаш да ја докажат старата дека „лавот е најопасен“ кога е ранет. Горан Здравков ја препороди Брегалница. Штипјани играат неверојатно во пролетниот дел од сезоната и стануваат озбилни конкуренти за пласман во Европа. Вчера на менито беше прилепска Победа која рутински ја совладаа со 4-0. Шкупи и Шкендија има се вратија на победничките патеки. Чаирчани славеа над Работнички со 3-1, додека тетовци беа подобри од Академија Пандев со 2-1. Силекс го совлада Скопје со 3-1 во еден натпревар со многу контроверзии, во кој „подебелиот крај“ го извлече тимот од Автокоманда кој во неколку наврати беше директно оштетен.

====================================

ИГРАЧ НА КОЛОТО: Иван Николов (Брегалница) 

Штипјани играат неверојатно во пролетниот дел од сезоната и стануваат озбилни конкуренти за пласман во Европа. Вчера на менито беше прилепска Победа која рутински ја совладаа со 4-0. Иван Николов со два гола и една асистенција беше главен кривец за убедливиот триумф на својот тим.

================================

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: Горан Здравков (Брегалница)

Горан Здравков ја препороди Брегалница. Штипјани играат неверојатно во пролетниот дел од сезоната и стануваат озбилни конкуренти за пласман во Европа. Брегалница игра супернапаѓачки фудбал без многу тактизирање и со многу „чаламење“ нешто за што е најмногу виновен популарниот „Чалам“.

==============================

ГОЛ НА КОЛОТО: Иван Николов (Брегалница) 

Иван Николов со два гола беше најзаслужен за новата победа на штипска Брегалница во ПМФЛ овојпат против Победа со 4-0. Одличниот фудбалер на прекрасен начин со маестрален погодок го запечати убедливиот триумф на својот тим.ЛИСТА НА СТРЕЛЦИИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ