Ловќен и Будуќност остануваат доминантни во Црна Гора

По освоениот национален шампионат, ракометарите на Ловќен го освоија и Куп трофејот во Црна Гора, откако во финалниот натпревар, на кој домаќин беше „Бемакс Арена“ славеа над Будванска Ривиера со 31:29 (18:12).

За Ловќен освоениот Куп трофеј беше 13-ти во својата клупска историја. По еден Куп трофеј во Црна Гора имаат освоено екипите на Будванска Ривиера, Партизат Тиват, Беране и Комови.

Во женското финале, кое исто така беше одиграно во „Бемакс Арена“ сосема очекувано Будуќност триумфираше над Рудар со 34:22 (17:10).

За Будуќност ова беше 18-ти Куп трофеј од осамостојувањето на Црна Гора, односно 18-та дупла титула.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...