Мешков Брест ги задржа Андреев и Мацкевич

Белорускиот првак Мешков Брест одново ќе има конкурентен тим и за следната сезона, иако нема да биде дел од европските натпреварувања.

Мешков ги продолжи договорите со двајца важни ракометари – пивотот Павел Андреев и голманот Иван Мацкевич.

Чуварот на мрежата се врати во татковината по престојот во АЕК Атина и остави добар впечаток, па договори нова соработка.

Aндреев дојде во Мешков Брест во 2022 година, паузираше подолго време поради повреда, а иако се споменуваше негов камбек во Русија, сепак се реши да остане во Белорусија.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Јанев: Не игравме според договореното!

Женската младинска репрезентација на Македонија на СП во...

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...