Металург Автокоманда ја задржа перспективната Беровиќ

Share

Левиот бек Таида Беровиќ и во следната сезона ќе биде дел од амбициозниот тим на Металург Автокоманда.

Младата ракометарка имаше одлични партии во Женската лига, па раководството на клубот реши да и понуда нова соработка.

Тимот од Автокоманда за следната сезона планира да создаде поконкурентен тим за шампионската титула.

Во составот предводен од Јулијана Дамчевска се врати Александра Коловска, а освен Беровиќ, соработката ја продолжи и левото крило Сара Миновска.

Пред извесен период клубот го официјализираше првото засилување за следната сезона. Пред портите на Металург Автокоманда се наоѓаат сестрите Бојана и Борјана Коцеви, кои се актуелни членки на Вардар.

ShareИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со една промена, Миленковска ќе игра против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Полски клуб пред финансиски колапс!

Според пишувањата на „sport.tvp.pl“ тимот на Тарнов во...

Дневен хороскоп за петок, 21-ви јуни 2024-та

ОВЕНСтранично влијание може значително да го попречи вашиот напредок...