Методија и Михајло Илиевски ќе судат полуфинале на ЕХФ шампионатот во Турција!

Македонската двојка Методија и Михајло Илиевски добија големо признание од Европската ракометна федерација.

Тие се делегирани да го судат полуфиналето на ЕХФ шампионатот за кадетки што се одржува во Турција.

Полуфиналето меѓу домаќинот Турција и Финска се игра вечерва со почеток во 18:30 часот во Анкара.

Претходно битолчаните одлично ги отсудија натпреварите од групната фаза на ЕХФ шампионатот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ваљадолид се збогува со Дарко Димитриевски

Македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски во новата сезона ќе...

Хрватска со нов селектор против Македонија на ЕП

Младинската репрезентација на Хрватска ќе има нов селектор...