Методија и Михајло Илиевски ќе судат полуфинале на ЕХФ шампионатот во Турција!

Македонската двојка Методија и Михајло Илиевски добија големо признание од Европската ракометна федерација.

Тие се делегирани да го судат полуфиналето на ЕХФ шампионатот за кадетки што се одржува во Турција.

Полуфиналето меѓу домаќинот Турција и Финска се игра вечерва со почеток во 18:30 часот во Анкара.

Претходно битолчаните одлично ги отсудија натпреварите од групната фаза на ЕХФ шампионатот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...