Младост Богданци мисли на иднината – потпиша четиригодишен договор со голем талент!

Тимот на Младост Богданци активно работи на склопувањето на играчкиот кадар за претстојната сезона во прволигашкото друштво.

16-годишниот Ѓорѓе Атанасов потпиша професионален договор со амбициозниот тим од Богданци со важност од четири сезони.

Со ова клубот ја обезбеди иднината на десната крилна позиција, а Атанасов веќе дебитираше и во сениорска конкуренција, иако беше пионер.

Младото десно крило врати со одлични партии на укажаната доверба и беше втор клупски стрелец во прволигашката конкуренција.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...