Монпелје го разнесе ГОГ Гудме

Данскиот шампион ГОГ Гудме по поразот во домашното првенство минатиот викенд, забележа неуспех и во Лигата на шампионите, откако загуби на гости кај Монпелје со 36-25.

Францускиот вицепрвак почна со водство од 4-1, ја имаше контролата на теренот и до крајот не ја испушти предноста.

ГОГ Гудме успеваше одвреме навреме да намали на минус еден или два, но на пауза Монпелје замина со плус три, 16-13.

Во вториот дел играта на данскиот тим комплетно се распадна, Мадсен иако даде 11 гола потроши многу топки, а Менсинг имаше 1/6.

Сите грешки на ГОГ беа казнети од Монпелје, кој на крајот запиша победа со 11 погодоци разлика.

Најдобри стрелци беа Пелас со осум гола и Дос Сантос со пет, додека на голот блескаше Болзингер со 18 одбрани. Кај ГОГ Гудме покрај Мадсен, се истакна и Блонц, кој постигна четири гола.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Црногорци и Швеѓанки за Македонија и Шпанија

Европската ракометна федерација ги делегираше официјалните лица за...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија на тежок испит против силната Шпанија

Женската сениорска репрезентација на Македонија денеска им се...

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...