Не е само Динамо Букурешт – Циндриќ има понуди од Нант, Мелсунген, Веспрем…

Во текот на вчерашниот ден шпанските медиуми открија дека романскиот првак Динамо Букурешт е еден од тимовите што го посакува Лука Циндриќ во своите редови.

Според „Спортске Новости“, Циндриќ има понуди од унгарскиот првак Веспрем, францускиот Нант, германскиот Мелсунген каде тренер е Роберто Парондо.

Хрватите тврдат дека Циндриќ не би прифатил да оди во тим што не игра во Лигата на шампионите, па можеби на крајот и ќе остане во Барселона.

Хрватскиот среден бек, кој е поранешен член на Вардар и Металург, а сегашен на Барса, е на излезна врата од каталонскиот гигант Барселона иако има договор до 2025 година.

Шпанците сакаат да штедат следната сезона и посакуваат да се ослободат од Циндриќ поради големата плата, а за возврат да му исплатат половина од финансиите што би ги заработил до крајот на договорот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...