Николов и Начевски со нова задача на турнирот во Добој

Најдобрата судиска двојка Славе Николов и Ѓорѓи Начевски, денеска ќе има нова задача на ТВ турнирот на шампионите во Добој.

Втор меч на кои ќе судат нашите арбитри ќе биде денешното дерби меѓу францускиот Монпелје и актуелниот бранител на титулата, тимот на Ал Ахли.

Овој натпревар ќе се одигра во вечерниот термин од 21:00 часот, додека во 15:00 часот игра македонскиот шампион Еурофарм Пелистер со домаќинот Слога Добој.

Николов и Начевски на стартот на турнирот, односно на вториот ден, ја делеа правдата на балканското дерби меѓу Загреб и Целје.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Квартет засилувања за враќање на старите европски патеки

Словенечкиот првак Крим по Ана Грос, Грас Заади,...

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...