ОХРИД 2023: Кој против кого на финалниот ден – еве ги сите двојки

Денеска е последниот натпреварувачки ден на второто издание на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски“.

Од 11:00 часот во СРЦ „Билјанини Извори“ за седмото место ќе играат екипите на Бутел Скопје и Голден Арт.

Од 13:15 часот на мегдан ќе излезат турскиот Бешикташ и српската Металопластика Шабац во битката за петто место.

Во двобојот за бронза ќе се соочат домаќинот Охрид и словачкиот Татран Прешов, во натпревар што стартува од 18:00 часот.

Финалната двојка беше позната од претходно позната. За трофејот од 20:15 часот ќе се борат Еурофарм Пелистер и Олимпијакос.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...