Охрид ги продолжува подготовките во Маврово

Екипата на Охрид во Маврово ќе ги продолжи подготовките за новата натпреварувачка сезона, во која клубот предводен од Стевче Алушовски ќе влезе со големи амбиции.

По одработената прва фаза од подготовките, денес ракометарите на Охрид заминаа на базични подготовки во Маврово.

Ракометарите на Охрид во Маврово ќе престојуваат во наредните девет дена и ќе се подготвуваат на физичко и технички-тактички план.

Охриѓани откако вчера тестираа со македонскиот шампион Еурофарм Пелистер, при нивниот престој во Маврово ќе одиграат контролен дуел со Вардар.

Охрид го очекува и организација на турнирот „Крсте Андоновски Усташ“ со осум екипи од 23 до 26 август.

Еурофарм Пелистер убедливо славеше на тестот против ОхридИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...