Охриѓани најдоа лек за жилавиот Голден Арт (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Охрид ја оствари првата победа на турнирот „Крсте Андоновски – Усташ“ и останува во игра за едне од трофеите иако против себе имаа жилав ривал кој „пристискаше“ во текот на целиот меч. Скопскиот тим покажа жилавост и мотив, одигра одлично, а Охрид покажа смиреност и прецизност во решавачките моменти. И покрај падовите во играта Охрид победнички продолжува на турнирот. Голден Арт има материјал што треба да им донесе успех во иднина.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Квартет засилувања за враќање на старите европски патеки

Словенечкиот првак Крим по Ана Грос, Грас Заади,...

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...