📸 Перфектен старт – кошмарен крај – Македонија против Ангола за главна мундијалска рунда

📸 Перфектен старт – кошмарен крај – Македонија против Ангола за главна мундијалска рунда

Женската младинска репрезентација на Македонија на СП во Скопје го доживеа првиот пораз, откако во второто коло од групната фаза загуби убедливо од Исланд со 29:17 (11:11). Иако Македонија добро стартуваше, осум минути беше без примен гол, сепак, Исланд успеа да направи камбек и во второто полувреме целосно доминираше на теренот. Утре избраничките на Дарко Јанев ќе мора да ја победат Ангола за да си обезбедат пласман во главната фаза на младинскиот Мундијал.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Сиднеј Универзитет им се придружи на Барса, Веспрем, Магдебург…

Се комплетираа учесниците на претстојното Светско клупско првенство...

Магдебург најде дефанзивец – доаѓа Шпанецот Серадиља

Поранешниот европски првак Магдебург го промовираше второто засилување...

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...