Победнички старт на Костески и Плзен во Чешка

Повремениот репрезентативец на Македонија, Никола Костески, заедно со тимот на Плзен имаа победнички старт во шампионатот на Чешка.

Плзен во рамки од првото коло од најквалитетното чешко натпреварување за ривал го имаше незгодниот тим на Ловосоце и успеа да триумфира со 37:29.

Актуелниот шампион на Чешка победата ја обезбеди уште во првото полувреме, кое го доби со 15:11.

Десното крило од Струга беше меѓу најефикасните на дуелот, постигна четири погодоци и одигра солидно во одбраната.

Следен предизвик за тимот на Плзен е дуелот против Нове Весели. Овој натпревар е закажан за 9 септември.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...