Прекинато првенство поради шајки! – 24 РАКОМЕТ

Шпанската ракометна федерација го прекина државниот шампионат во ракомет на плажа што се одрж(ува)а во Алмерија.

Дури пет учесници се повредиле од шајки во песокот, па лекарските екипи имале полни раце работа.

Потоа терените морале одново да бидат чистени, а во потрагата по опасните предмети учествувале и ракометарите и ракометарките.

Се претпоставува дека шајките во песокот се наоѓале од поодамна, но додека не биде утврдено дека е безбедно, нема да се игра.

На првенството во ракомет на плажа учестуваат 4.000 ракометари и ракометарки во различни возрасни категории.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Стапи во сила Европскиот закон за чипови

Денеска стапи во сила Европскиот закон за чипови, кој...

Ретро е во мода: ВХС касетите се враќаат

VHS лентите се продаваат за над 17.000 евра на...

Дејвид Бекам ја откри тајната на својот долгогодишен брак: Има едно многу битно златно правило

Останаа, и покрај се‘ што медиумите им сервираа… Многумина се...