Република Македонија треба да почива на АСНОМ-ските принципи – Denesen.mk

Република Македонија треба да почива на АСНОМ-ските принципи, вели проф. д-р Јованка Кепеска во интервјуто за Здружението Новасном кое го поддржува Бил Николов има постапка пред Брисел со Благоеградската македонска организација за признавање на Македонците. Целото интервју погледајте го во видеото.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...