Ристески за 24РакометТВ: Oд сите учесници добивме пофални зборови – тоа ни е сатисфакција за сработеното (ВИДЕО)

Охрид и СРЦ „Билјанини Извори“ изминатите четири дена беа домаќини на второто издание на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски“. Осум екипи, четири странски и четири македонски, пружија одлични партии и љубителите на ракометот имаа прилика да следат интересни и возбудливи натпревари. Спортскиот директор на Охрид и дел од организацискиот одбор на турнирот Славчо Ристески, ги сподели импресиите по турнирот и од сите учесници. Целосната изјава на Ристески погледнете ја во видео прилогот….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Кил ги освои бодовите на незгодното гостување кај ПИК Сегед

Екипата на Кил на гостувањето во Унгарија кај...

Митревски блескаше на голот, Порто ја прекина серијата порази

Португалскиот првак Порто ја прекина серијата порази и...