Ристески за 24РакометТВ: Oд сите учесници добивме пофални зборови – тоа ни е сатисфакција за сработеното (ВИДЕО)

Охрид и СРЦ „Билјанини Извори“ изминатите четири дена беа домаќини на второто издание на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски“. Осум екипи, четири странски и четири македонски, пружија одлични партии и љубителите на ракометот имаа прилика да следат интересни и возбудливи натпревари. Спортскиот директор на Охрид и дел од организацискиот одбор на турнирот Славчо Ристески, ги сподели импресиите по турнирот и од сите учесници. Целосната изјава на Ристески погледнете ја во видео прилогот….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Познати се шеширите пред ждрепката и во женската елита

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денес ги објави  шеширите...

Еурофарм Пелистер во третиот шешир – еве ја процедурата пред ждрепката за ЛШ

Европската ракометна федерација ги објави шеширите пред ждрепката...

Attacks in Dagestan Will Marginalize and Endanger Russia’s Muslims. Further.

From the Republics is a new weekly column from...

Младинците на две контроли со Грција

Во рамките на подготовките за настапот на Европското...