Ристевски со гол „а ла Стоилов“ – погледнете како го изненади голманот на Чешка (ВИДЕО)

Машката кадетска репрезентација оствари историски пласман на Светското првенство и го освои деветтото место. Тоа се случи по триумфот над Чешка со 28-22, а во моментите кога се кршеше резултатот, пивотот Самоил Ристевски постигна убав гол „а ла Стоилов“. Кога нападот беше пасивен, Ристевски го изненади чешкиот голман од слободен удар. Погледнете…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...