Ристевски со гол „а ла Стоилов“ – погледнете како го изненади голманот на Чешка (ВИДЕО)

Машката кадетска репрезентација оствари историски пласман на Светското првенство и го освои деветтото место. Тоа се случи по триумфот над Чешка со 28-22, а во моментите кога се кршеше резултатот, пивотот Самоил Ристевски постигна убав гол „а ла Стоилов“. Кога нападот беше пасивен, Ристевски го изненади чешкиот голман од слободен удар. Погледнете…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ваљадолид се збогува со Дарко Димитриевски

Македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски во новата сезона ќе...

Хрватска со нов селектор против Македонија на ЕП

Младинската репрезентација на Хрватска ќе има нов селектор...