Слишковиќ за 24Ракомет ТВ: Охрид е добра екипа, не беше лесно да се победи (ВИДЕО)

Вицепрвакот на Грција, Олимпијакос, славеше на првиот меч на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“ против домаќинот Охрид со 34-31. Левиот бек Иван Слишковиќ кој од Бундес лигата се пресели во Олимпијакос вели дека неговиот тим се уште не е на највисоко ниво во оваа фаза од подготовките, па затоа натпреварот против Охрид не бил лесен за него и соиграчите. Олимпијакос во новата сезона има големи амбиции и посакува од тронот да го симне АЕК Атина. Целосната изјава на Слишковиќ погледнете ја во видео прилогот….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Чаневски одличен, Макаби Ришон од второ место во полуфиналето на плеј-оф

Израелскиот шампион Макаби Ришон Ле Зион, каде што...

Митревски „спушти ролетна“, Порто ја надигра Бенфика на Талески

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски ја продолжи одличната...