Стојановиќ за 24Ракомет ТВ: Блиску сме до најдобрите репрезентации (ВИДЕО)

Машката кадетска репрезентација на Македонија со пораз ја отвори главната фаза на Светското првенство во Хрватска. Нашите надежи во дуелот со Данска немаа сила за сензација и беа поразени со седум гола разлика, 37:30. Селекторот на Македонија, Радослав Стојановиќ, истакна дека клучот за поразот од Данска била играта во првиот дел, но и покрај поразот, имаше позитивни комплименти за своите избраници. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Кил ги освои бодовите на незгодното гостување кај ПИК Сегед

Екипата на Кил на гостувањето во Унгарија кај...