СТРУГА 2023: „Реновираниот“ Вардар покажа со што располага сезонава (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар лесно и убедливо со висок триумф тргна на Турнирот Струга 2023, покажувајќи ја „новата сила“ со која „црвено-црните“ тргнуваат сезонава. Добија шанса и новите и старите, и победата доаѓа како добра мотивација пред следните дуели. Двоцифрената разлика во корист на вардарци потврдува дека пак се решени да бидат „ракометен фактор“. Но, вистинските тестови допрва доаѓаат.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...