СТРУГА 2023: Успешен старт за „сините“ од Автокоманда (ФОТО)

Ракометарите на Алкалоид со победа го започнаа настапот на 51. издание на традиционалниот турнир во Струга.

Ракометарите на Кире Лазаров во дуелот со српскиот претставник, тимот на Динамо Панчево, триумфираа со 27:23.

Првото полувреме мина во израмнета борба и игра гол за гол, тимот од Автокоманда одигра одлично во последните минути од првиот дел успеа да направи исчекор и да замине на пауза со предност од 12:9.

Македонскиот вицепрвак во вториот беше поконкурентен на теренот, се одлепи на четири до пет гола разлика и до финишот беше во предност.

За ракометарите на Алкалоид следува ден одмор, додека тимот на Динамо Панчево утре го очекува дуел против составот на АЕК Атина.

 

Дознајте ги сите новости поврзани со 51. издание на турнирот во Струга во специјалниот дел посветен на турнирот на страниците на 24ракомет.

.
.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Дневен хороскоп за четврток, 29-ти февруари 2024-та

ОВЕННе ризикувајте да се потпирате на чудо што ќе...

Ангеловски: Алборг ни покажа зошто со Кил се најдобрите екипи во групата

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Пешевски: Го одигравме најдоброто прво полувреме, но отворивме лошо во вториот дел

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар...

Кил ги освои бодовите на незгодното гостување кај ПИК Сегед

Екипата на Кил на гостувањето во Унгарија кај...