Тоше Ончев: Ми кажаа дека Голден Арт има добар проект, затоа сум тука (ВИДЕО)

Во тимот полн со млади желни за докажување и потврдување на сопствениот квалитет, екипата на Голден Арт ќе има голем помош од искусниот Тоше Ончев. Тој истовремено е и „најтрофеен“ играч во оваа постава на скопскиот клуб.

Два пати бил првак на Македонија, има освоено два купа и еден Супер куп. Има и интернационално искуство, а по една сезона која речиси целата ја пропушти поради повреда повторно е на паркетот.

Тој треба да го донесе импулсот и да и помогне на екипата да стигне до посакуваното место во плејофот во домашното првенство. Лани тоа им избега за малку, а сега со друга клупска филозофија се тргнува во новата сезона. Повеќе млади играчи, желни за натпреварување, докажување и промоција.

„Ми кажаа дека ќе имаме добар проект со Голден Арт. Се враќам после повреда, и само јас и Даскаловски сме „постари“, другите се млади амбициозни и сакат а да треноираат. Одиме чекор – по чекор. Имаме големи панси за плеј оф, вели Тоше Ончев за 24ракомет ТВ.

Тимот се подготвуваше во Струга, и го смени хотелот и продолжи во Охрид каде се натпреварува на турнирот „Крсто Андоновски“.

Погледнете ја целата изјава на Ончев за очекувањата во новата сезона.

.

Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.

.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Бикоски: Знаеме кој е Вардар, но ние нема да се предадеме!

Ракометарите на Прилеп денес на свој терен ќе...

Zašto balkanski žestoki momci i dalje podržavaju Putina

ONOG momenta kad je ruski...

Парондо и Мелсунген се хит – имаат седум од седум во Бундес лигата!

Бундеслигашот Мелсунген ја продолжи победничката серија во Бундес...