Ваљадолид се збогува со Дарко Димитриевски

Македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски во новата сезона ќе има нов предизвик во кариерата.

Велешанецот го одигра последниот натпревар за Ваљадолид на домашен терен и беше поздравен од полните трибини.

Тој одигра 52 натпревари во двете сезони за Ваљадолид, а два пати се најде во идеалниот тим на колото во Асобал лигата.

Од лето Димитриевски ќе го носи дресот на амбициозниот второлигаш Аликанте, кој има амбиции за влез во Асобал лигата.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со една промена, Миленковска ќе игра против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Полски клуб пред финансиски колапс!

Според пишувањата на „sport.tvp.pl“ тимот на Тарнов во...