Започна пријавувањето за XIX Меморијален турнир во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол”

Започна пријавување на тимови за традиционалниот меморијален турнир во мал фудбал „Оливер Соколов – Сокол“ и ќе трае до 28-ми август.

Бројот на пријавени екипи е ограничен на 40. Ќе се игра како и во изминатите години на игралиштето „Сокол“ во школскиот двор на ООУ „Христијан Тодоровски – Карпош“ во скопската населба Карпош 1.

Извлекувањето на групите е на 30-ти август а турнирот започнува како и секогаш на 1-ви септември со почеток во 20:00 часот.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...