Шкаљарскиот клан „заратил“ поради оваа инфлуенсерка (ФОТО)

Василиса Ниурковиќ е девојката која ги влошила односите во Шкаљарскиот клан. Во еден од разговорите Лазовиќ, еден од водачите на кланот, му сè му пријавува на Дарко Шариќ, кој во тој момент е во затвор во Белград и вели „ова ѓубре убијте го“  .

Причина за заканите е затоа што бил  во врска со Василиса Нурковиќ, вдовицата на Зијад Нурковиќ, кој беше ликвидиран во Шпанија во 2019 година.

Кавчаните сакаат да ме убијат затоа што сега сум во врска со жена од Зијад – наводно напишал во пораката што Лазовиќ му ја испратил на Шариќ.

Василиса има 24 години и е позната блогерка и инфлуенсерка.

 

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...