Анжела Платон ќе биде асистент тренер во Вардар

Поранешниот македонски шампион Вардар во новата сезона ќе има познато лице во стручниот штаб.

Некогашната репрезентативка на Македонија, Анжела Платон, ќе му биде асистент на Александар Царчев во првата екипа.

Таа долго време е во Вардар, работи со младинските категории, а во новата сезона ќе има уште една задача плус.

Платон ќе продолжи да ги води и младинските тимови на Вардар, каде што во минатото имаше одлични резултати.

Вардарки ова лето имаа голема реконструкција на екипата и останаа без неколку од носителките на играта, но донесоа нови ракометарки и одново ќе бидат конкуренти за високите позиции.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трикратниот освојувач на ЛШ ќе игра и на 37 години

Поранешниот репрезентативец на Германија, Тобијас Рајхман, ова лето...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...