Браќата Илиевски и Металари со нови задачи во Турција и Црна Гора

Европската ракометна федерација ги објави делегирањата за денешните натпревари на ЕХФ шампионатите и ЕП за кадетки.

Задача ќе има за судиите Методија и Михајло Илиевски, кои ќе го судат натпреварот меѓу кадетките на Косово и Полска на ЕХФ шампионатот во Турција.

Камер Металари ќе биде делегат на средбата меѓу Чешка и Исланд, од последното коло од групната фаза на ЕП во Црна Гора.

Кадетската репрезентација на Македонија на континенталниот собир од 20:15 часот игра против Франција.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...