Познати саатниците за главна рунда – Македонија во ист термин со Данска и Австрија

Светската ракометна федерација ги објави распоредите за натпреварите од главната рунда и Президент Купот на кадетското СП во Хрватска.

Македонија ќе биде дел од групата 3, која ќе се игра во салата „Замет“ во Ријека, со Данска, Австрија и Норвешка.

Норвежаните ги добија централните термини од 19:30 часот, а Македонија двата меча ќе ги игра со почеток во 17:30 часот.

Утре, на 7 август, Македонија оди на мегдан на Данска, додека на 8 август ќе игра против Австрија.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Супер Глоуб станува „Светско клупско првенство“

Досегашниот формат на натпреварување познат како Супер Глоуб...

Македонија од трет шешир во ждрепка – може да игра во Хернинг, Осло, Загреб…

Светската ракометна федерација ги објави шеширите пред ждрепката...

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...