Бугарите ќе снимаат филм за Цар Борис Трети, ќе го игра Антонио Бандерас

Холивудската ѕвезда Антонио Бандерас ќе глуми во историскиот филм за цар Борис Трети.

62-годишната холивудска ѕвезда веќе неколку пати била во Бугарија и ги договарал деталите од историскиот филм кој ќе почне да се снима наесен.

Бандерас веќе бил во Бугарија и ја разгледал изложбата на Пикасо во национална галерија.

Продуцентот Ави Лернер кога го прашал Бандерас – „Дали сакаш да го играш кралот?“

Тој веднаш одговорил.”Да”.

„Цар Борис Трети го носи името на затворениот бугарски клуб во Охрид

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...