Бутел нема ѕвезди – ама има тим (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Бутел во новата сезона има млад тим, без големи ѕвезди, но затоа има екипа која покажа дека има сила да биде фактор во Македонија. Во второто коло од турнирот „Крсте Андоновски – Усташ“ скопјани го „земаа скалпот“ на поранешниот европски првак Металопластика. Има контрола на резултатот, и со неколку гола предност.
Тимот предводен од Горан Кузмановски покаже многу повеќе, како минува времето сигурно ќе бидат уште подoбри.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...